Pioneers in the industry, we offer brass cluster body, brass spray nozzles, brass cord grip, brass male female stud, brass lamp loop and brass air brake hose sleeve from India.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Type of Lamp Parts | Lamp Bulb |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Coated | Paint Coated |
| Diameter | 5 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Nozzle Diameter | 0.25 inch |
| Thread Size | 1/4 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Brass |
| Design | Air Atomising |
| Pressure | 4 bar |
| Orifice Diameter | 2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Coated | Color Coated |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 4 mm |
| Head Shape | Round |
| Surface Treatment | Polished |
| Quantity Per Pack | 20 |
| Length | 2 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Coated | Color Coated |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Type of Lamp Parts | Lamp Bulb |
| Part Type | Loop |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish Type | Polished |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Coated | Color Coated |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
| Weight | 10 Gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 50000 |
| Type | Lighting Related |
| Material | brass |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading suppliers and manufacturers of brass based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Ceramic |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Load Capacity | 25 kg |
| Coated | Color Coated |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2.7 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 4mm |
| Shape | Round |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India