Prominent & Leading Manufacturer from Jamnagar, we offer brass hex insert, brass moulding insert, brass anchor bolt, threaded brass inserts, brass knurling insert and brass cpvc insert.
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 50 mm |
| Diameter | 4 mm |
| Material | Brass |
| Size | 6 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Technique | Hot Rolled |
| Head Shape | Hexagonal |
Minimum order quantity: 150 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 450 / Kilogram Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 1/2 inch |
| Features | Rust Proof |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 4 mm |
| Product Type | Hardware |
| Shape | Hexagon Head |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Polished |
| Surface Finishing | Chrome |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Inustrial |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 1.9 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Diameter | 2 mm |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Golden |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Diameter | 3 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Molding |
| Quantity Per Pack | 100 |
| Color | Brass |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Hexagonal |
| Diameter | 5 mm |
| Inner Diameter | Less than 5 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
| Hex Insert |
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Diameter | 6 mm |
| Thread Type | CPVC |
| Connection Type | Thread |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Golden |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Nominal Diameter | M3 |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Shape | Round |
| Size | 5 Inch |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Bag |
| Finish Type | Brass and Chrome |
| Material | Brass |
| Features | Rust Proof |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 3 mm |
| Inner Diameter | 5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India