We are a leading Manufacturer of brass slotted grub screw, brass self tapping screw, brass chicago file screw, hexagonal standoff screw, brass hexagonal spacer and brass grub screw from Jamnagar, India.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 mm |
| Material | Brass |
| Screw Length | 2.0 inch |
| Packaging Type | Bag |
| Finish | Brass Finish |
| Coating | Gold Plated |
| Size | 6 inch |
| Features | Rust Proof |
| Technique | Hot Rolled |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 8 Inch |
| Color | Golden |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Features | Rust Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | Hot Rolled |
| Finishing | Brass Finish |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 4 mm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Brass |
| Surface Finishing | Brass Finish |
| Finish | Brass Finish |
| Head Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 1/2 inch |
| Features | Rust Proof |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1.5 / Piece Get Latest Price
| Size | M3 |
| Part Type | Screw |
| Surface Finishing | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2.1 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Hex thread size | M3 |
| Shape | Hexagonal |
| Diameter | 5 mm |
| Color | Golden |
| Finishing | Smooth |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 100 mm |
| Material | Brass |
| Head Shape | Hexagonal Type |
| Finishing | Brass Finish |
| Size | up to 1.0 inch |
| Packaging Type | Box |
| Finish | Brass Finish |
| Features | Rust Proof |
| Technique | Hot Rolled |
Minimum order quantity: 500 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India