We are a leading Manufacturer of brass male female hex standoff, brass cable gripper ceiling mount, brass mounting cable blocker, brass hose nipple, brass heavy male inserts and brass extension nipple from Jamnagar, India.
₹ 1.25 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Total Length | custimize |
| Shape | round and hexgonal |
| Diameter | custimize |
| Thread Size | m2,m3,m4,m5,m6,m8,m10 |
| Quantity Per Pack | 100 pcs |
| Packaging Type | cartoon box |
| Usage/Application | pcb board |
| Grade | is 319 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Accessory Or Part Name | Celling Coupler |
| Usage/Application | Lighting |
| Diameter | 15 mm |
| Coating | Color Coated |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Diameter | 4 mm |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Coating | Color Coated |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are engaged in offering Brass Mounting Cable Blocker to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Connection | Male |
| Material | Brass |
| Finishing | Smooth |
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Nominal Diameter | M2.5 |
| Pitch | 0.45mm |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 650 / Kg Get Latest Price
| Nominal Pipe Size | 2 inches |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Size | 3/4 inch |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Golden |
| Size | 1/4 Inch |
| Finishing | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Brass Finish |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Technique | Hot Rolled |
| Diameter | 2 mm |
| Size | 10 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India