Providing you the best range of swivel slop cable gripper, brass cable gripper, 2 pin plug insert and electrical plug pins with effective & timely delivery.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Quantity Per Pack | 50 |
| Coating | Color Coated |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Packet |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Lightings |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Coating | Color Coated |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 5A |
| Material | Brass |
| Surface Finishing | Polished |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Vastav Brass Industries |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Pin Material | Brass |
| Voltage | 220 V |
| Shape | Round |
| Current | 6 A |
| Usage/Application | Electrical Fittings |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India