We are a leading Manufacturer of hanging cable grippers system, brass toggle bush, brass knuckle and swivel joints, brass cable connector and brass file bush from Jamnagar, India.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Accessory Or Part Name | Cable Gripper |
| Usage/Application | Lighting |
| Diameter | 4mm |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2.35 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 30 mm |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Usage/Application | Electrical |
| Length | 2.000 inch |
| Finish Type | Brass Finish |
| Material | Brass |
| Connection | Male |
| Shape | Cylindrical |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hydraulic Pipe |
| Type | Knuckle |
| Material | Brass |
| Surface Treatment | Polished |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Packaging Type | Box |
| Size | 1/2 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Type | F Type |
| Usage/Application | To Connecting Cable |
| Connector Type | Female/Jack |
| Number Of Pins | 2 |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 2.75 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 25 mm |
| Outer Diameter | 30 mm |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | Brass |
| Connection | Male |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Technique | Hot Rolled |
Minimum order quantity: 100 Piece
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India