Manufacturer of a wide range of products which include brass cable gland, brass precision part, brass lock nut, single compression cable gland, double compression cable gland and brass key kitchen part.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 16 mm |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| IP Rating | IP33 |
| Type | Single Compression |
| Color | Silver |
| Coating | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are leading suppliers and manufacturers brass cable gland based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Plastic Moulding |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Surface Treatment | Nickel Plating |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Hexagonal |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |
| Diameter | 2 mm |
| Inner Diameter | 5 mm |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Size | 10 mm |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| IP Rating | IP33 |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Color | Silver |
| Surface Finishing | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Gland Size | 12 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Material | Brass |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | Vasatav Brass Industries |
| Packaging Type | Box |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Type | Brass |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish Type | Gold |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Connectors Size | 2 inch |
| Color | Golden |
| Size | 2 inch |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Quantity Per Pack | 60 Piece |
| Thread Size | 5 mm |
| Diameter | 4 mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Size | Golden |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1.8 / Piece Get Latest Price
| Nominal Nut Diameter | M100 (100 mm) |
| Material | Brass |
| Material Grade | Brass |
| Is It Customised | Customisation |
| Rust Resistant | Yes |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are leading supplire and manufacturers of brass coupling nut based in jamnagar we have been in this business for genration custemers and hight qulity product is our company motto
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Brand | Vastav Brass Industries |
| Quantity Per Pack | 50 |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Nominal Diameter | M3 |
| Pitch | 0.45mm |
| Usage/Application | Pipe Fitting |
| Diameter | 5 mm |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| LPG Part | Brass Jet Nozzle |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Material | Brass |
| Size | All Sizes Available |
| Product Type | Hexagonal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass LPG PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Type | Key Chain |
| Brand | vbi |
| Size | cuztomize |
| Shape | Round |
| Style | Traditional |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass key holder based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India