Pioneers in the industry, we offer brass moulding nut, brass male female spacers, brass hex spacer, brass hex nut and multi brass nut from India.
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 5 mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Round |
| Size | 2 inch |
| Technique | Hot Rolled |
| Features | Rust Proof |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Size | M3 |
| Surface Finishing | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 4 mm |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2.1 / Piece Get Latest Price
| Size | M3 |
| Part Type | hexgonal |
| Surface Finishing | brass natural |
| Packaging Type | cartoon box |
| Grade | brass is 319 |
| Tolerance | 0.10 micron |
| Diameter | 5 mm |
| Surface Treatment | brass wasing and nikale plating |
| Color | Brass colors |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 inch |
| Nominal Nut Diameter | M3 (3 mm) |
| Inner Diameter | 5 mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Material | Brass |
| Weight (g) | 8 gm |
| Features | Rust Proof |
| Shape | Hexagonal |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2.25 / Piece Get Latest Price
| Thread Size | M4 |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial |
| Nut Type | Drilling |
| Shape | Hex |
| Connection Type | Female |
| Finishing | Polished |
| Quantity Per Pack | 50000 |
| Packaging Type | Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are leading suppliers and manufacturers of brass multi nut PART based in Jamnagar. We have been in this business for generations. Customer satisfaction and high quality products is our company motto.
Mahesh Dharaviya (Owner)
Vastav Brass Industries
Gidc, Plot No. 4440/1, Phase Iii, Shreenathji Carcle, Dared
Jamnagar - 361004, Gujarat, India